Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Nauczyciel też czasami potrzebuje pomocy

Nauczyciel też czasami potrzebuje pomocy

Dwudniowe seminarium dla nauczycieli języka polskiego  odbyło się pod koniec listopada w Żytomierskim instytucie Podyplomowej Oświaty.

Każdy nauczyciel stara się wykonywać swój zawód starannie, ale i on sam od czasu do czasu potrzebuje pomocy i dokształcenia. Właśnie w tym celu i powstało Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów Żytomierszczyzny, które prężnie działa już od dziesięciu lat. Prezesem Stowarzyszenia jest Mirosława Starowierowa, która zawsze bardzo twórczo podchodzi do organizacji seminariów dla nauczycieli języka polskiego.

Listopadowy kurs dla nauczycieli był organizowany przy pomocy specjalistów z Centrum Metodycznego w Drohobyczu. Samo seminarium składało się z kilku części. Pierwszą ogólną część poprowadziła pani Barbara Januszkiewicz, a druga część seminarium była związana z wykorzystaniem przez nauczycieli nowych technologii w ich codziennej pracy. W roli lektora wystąpiła Teresa Biała.

Zdobyte w trakcie kursu wiedza i umiejętności pomogą nauczycielom języka polskiego w nauce, a przede wszystkim polepszą jakość ich pracy.

Redakcja

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code