Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Nasi zdobywają nagrody na X Zimowych Igrzyskach Polonijnych

Nasi zdobywają nagrody na X Zimowych Igrzyskach Polonijnych

Iskra Daryna i Anna Denysewicz z obwodu żytomierskiego wywalczyły złote medale w X  Jubileuszowych Światowych Zimowych Igrzyskach Polonijny „Śląsk-Beskidy 2012”, które odbyły się na gościnnej ziemi Ślaskiej pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
Ukraińska drużyna według ogólnych wyników zajęła honorowe czwarte miejsce. Najlepsi okazali się Polacy z Litwy – 1068 pkt., którzy wyprzedzili swoich rodaków z Czech – 617 pkt., Rosji – 442 pkt i Ukrainy – 327 pkt.
Gospodarzem Igrzysk w tym roku stały się miasta: Bielsko-Biała, Cieszyn, Szczyrk, Tychy, Wisła. Do Szczyrska zjechała się Polonia z 22 krajów, blisko 600 uczestników brało udział w zawodach. Sportowcy walczyli o medale na trasach alpejskich i biegowych, biathlonie w zawodach carvingowych i snowboardowych, w wieloboju łyżwiarskim i short-tracku, hokeju na lodzie a także w saneczkarstwie oraz nordic walkingu.
Nasi rodacy wykazywali swoje umiejętności w carvingu i saneczkarstwie, a w porach wieczorowych uczestniczyli w wielu imprezach kulturalnych o charakterze integracyjnym.
W Igrzyskach Polonijnych żytomierzanie biorą udział już po raz dziewiąty. “To bardzo ważna sportowa impreza, która integruje Polonię z całego świata. Mamy dużo przyjaciół, na spotkanie z którymi z niecierpliwością czekamy. Dla tego mówimy „do widzenia i do następnych spotkań!” Dziękujemy wszystkim, którzy stworzyli nam możliwość spotkań i rywalizacji – tak krótko opisała wrażenie z wyjazdu na Igrzyska Polonijne pani Wiktoria Laskowska-Szczur – prezes ZPU w Żytomierzu.

 

 

 

Artykuł powstał w oparciu na informację z zozpu.zitomir.net

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code