Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Narodowe Święto Niepodległości Polski

Narodowe Święto Niepodległości Polski

Zdjęcie pobrano z sieci Facebook

Szanowni Państwo!

Redakcja portalu WiZyt.NET oraz gazety „Słowo Polskie” serdecznie wita Was wszystkich –  stałych czytelników, i tych, kto po raz pierwszy zawitał na nasze strony – z 94 rocznicą odzyskania niepodległości przez naród polski.
Polacy Ukrainy pamiętają o wszystkich polskich patriotycznych oraz religijnych świętach,  Narodowe Święto Niepodległości Polski zajmuje w ich sercu szczególne miejsce. Każdy z nas  budując z ułamków historii swojej rodziny własną tożsamość, oczyszcza ją z brudów i naleciałości komunistycznej przeszłości, wracając do korzeni – do dalekiego 1918 roku, w którym Polska zaistniała po 123 latach rosyjskiej oraz pruskiej okupacji. Coraz więcej osób na Ukrainie przyznaje się do polskiego pochodzenia, szybko rośnie ilość ludzi, otrzymujących Kartę Polaka. Służy temu działalność Konsulatów Rzeczypospolitej na Ukrainie a także – społecznych organizacji, zrzeszających ludzi polskiego pochodzenia.
Życzymy wszystkim Wam by uczucia patriotyczne, które zapanują w Waszych sercach 11 listopada, płonęły żywym ogniem miłości  do Ojczyzny niezależnie od daty kalendarza, a także od tego, w czyich granicach ta Ojczyzna się dzisiaj znajduje…

Jerzy Wójcicki – redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code