Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Narodowe Święto Niepodległości Polski w żytomierskim Domu Polskim

Narodowe Święto Niepodległości Polski w żytomierskim Domu Polskim

Corocznie w listopadzie Dom Polski w Żytomierzu zaprasza liczną społeczność polską obwodu na obchody narodowego święta Niepodległości Polski. Wspólnie świętujemy, radujemy się, śpiewamy… Niestety, rok 2020 nie pozwala nam na huczne obchody i licznych gości. W tym roku 102 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodziliśmy w ramach zajęć języka polskiego.

Na Kółkach Twórczych dzieciaki recytowały wiersze patriotyczne, bawiły się w poznawcze kwizy, rysowały polskie symboli narodowe

Starsze uczniowi oglądały filmy o czasach zaborów, powstaniach, klęskach i zwycięstwach Polaków na drodze do niepodległości.

Także w ramach uroczystości niepodległościowych w Domu Polskim odbył się koncert Polskie Chóru Kameralnego im. J. Zarembskiego (kierownik artystyczny – Zasłużony dla Kultury Polskiej Jan Krasowski). Chór wykonał utwory patriotyczne, znane i lubiane przez publiczność polskie piosenki ludowe. Perfekcyjne wykonanie oraz wzruszająca atmosfera tworzyły prawdziwy duch patriotyzmu i wielkiej dumy za swoją Ojczyznę.

W te wyjątkowe dni listopadowe składamy dla wszystkich Polaków najserdeczniejsze życzenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości!

DP w Żytomierzu, 19 listopada 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code