Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje przyszłości

Naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje przyszłości

Pod takim hasłem w dniach 27-28 lipca odbyła się wycieczka grupy uczniów ze szkółki sobotnio-niedzielnej im. Jadwigi Jakubowskiej oraz aktywnych członków Stowarzyszenia im. J. Lublińskiego w Nowogradzie Wołyńskim w ramach realizacji projektu „Śladami tragedii wołyńskiej”.

Członkowie stowarzyszenia razem z uczniami szkółki odwiedzili parafię rzymskokatolicką pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brodach, były katolicki klasztor ojców Dominikanów w Podkamieniu, który stał się miejscem schronienia dla ludności polskiej uciekającej ze swoich miejscowości w obawie bycia zamordowanymi.

Wędrowaliśmy także po miejscach, związanych z polską historię na Ukrainie, zwiedziliśmy m.in. zamek w Olesku, w którym się urodził polski król Jan III Sobieski; zamek i dawny kościół w Podhorcach.

Wielkie Bóg zapłać dla naszej przewodniczki siostry Bernadetty Popadiuk, Sergija Gojko oraz Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” za wsparcie finansowe dla realizacji projektu.

Wiktoria Szewczenko, Prezes Stowarzyszenia im. J. Lublińskiego w Nowogrodzie Wołyńskim, 12.08.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code