Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Najwięcej wśród cudzoziemców nieruchomości gruntowych w Polsce nabyli Ukraińcy

Najwięcej wśród cudzoziemców nieruchomości gruntowych w Polsce nabyli Ukraińcy

Fot. http://ornontowice.pl/

Z przygotowanego przez MSWiA sprawozdania za rok 2017 wynika, że podobnie jak w latach poprzednich, największe zainteresowanie nabyciem nieruchomości w Polsce wykazują cudzoziemcy z Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Lecz wśród osób fizycznych utrzymuje się wzrost zainteresowania kupnem ziemi na terenie Polski przez obywateli Ukrainy. W 2017 r. otrzymali oni 134 zezwolenia, co stanowi prawie 50 proc. wszystkich zezwoleń na nabycie nieruchomości gruntowych wydanych na rzecz osób fizycznych (w 2016 r. – 47 proc.).

Wydane zezwolenia dotyczyły nieruchomości gruntowych, w tym rolnych oraz leśnych. W 2017 roku minister wydał 80 zezwoleń na nabycie lokali mieszkalnych położonych w strefie nadgranicznej oraz lokali użytkowych o łącznej powierzchni 5 957,21 m2 na rzecz obywateli spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wydanych zostało też 19 zezwoleń na nabycie udziałów i akcji w spółkach będących właścicielami bądź użytkownikami wieczystymi ponad 88 hektarów nieruchomości położonych w Polsce.

Słowo Polskie na podstawie informacji MSWiA, 08.04.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code