Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Najwięcej głosów na Andrzeja Dudę naliczyła obwodowa komisja wyborcza w Winnicy – prawie 90 proc.

Najwięcej głosów na Andrzeja Dudę naliczyła obwodowa komisja wyborcza w Winnicy – prawie 90 proc.

Na terenie Ukrainy podczas drugiej tury wyborów prezydenta Polski działało 6 obwodowych komisji wyborczych.

Udział w nich poprzez głosowanie korespondencyjne oraz osobiste wrzucanie kart do urn wyborczych wzięło 730 polskich obywateli, 53,42 proc. z których oddało głos za czynnego prezydenta Andrzeja Dudę. Za Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 340 osób (46,58 proc.).

W Kijowie pod względem przewagi głosów zwyciężył Trzaskowski (73 proc.). Za opozycyjnego kandydata głosowano także w Odessie (53,42 proc.).

W Charkowie, Lwowie, Łucku i Winnicy zwyciężył Andrzej Duda. Największą przewagą cieszył się on w Winnicy – blisko 90 proc. głosujących w stolicy Wschodniego Podola oddali na niego swój głos.

Z informacji Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że wybory prezydenckie 2020 wygrał Andrzej Duda. Rankiem 13 lipca PKW podała nieoficjalne cząstkowe dane z 99,97 proc. komisji wyborczych. Na prezydenta Dudę głosowało 51,21 proc. Polaków. Wiceszef PO Rafał Trzaskowski otrzymał z kolei 48,79 proc. i przegrał wyścig do Pałacu Prezydenckiego. Frekwencja wyniosła 68,12 proc.

Słowo Polskie za: wybory.gov.pl, 13 lipca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *