Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Najlepsze lata polsko-ukraińskich stosunków przed nami

Najlepsze lata polsko-ukraińskich stosunków przed nami

Przyjęcie, zorganizowane przez Ambasadę RP na cześć 95. rocznicy Niepodległości Polski, odbyło się 12 listopada 2013 roku w kijowskim hotelu Fairmont.

Rozpoczęła się uroczystość od wykonania przez żytomierski chór im. Juliusza Zarębskiego trzech hymnów – Gaude Mater Polonia, Hymnu Narodowego Polski oraz Ukrainy. Słowa uznania oraz powitania do gości, zebranych na przyjęciu, skierował JE Ambasador RP Henryk Litwin:

– Ukraina była, jest i będzie dla nas bardzo ważnym partnerem. Świętowanie 95. rocznicy uwolnienia się Polski spod jarzma zaborcy jest dla nas także powodem by wyciągnąć ważne wnioski, w tym i dotyczące rozwoju polsko-ukraińskich stosunków. I to są bardzo pozytywne wnioski. Za nami 22 laty efektywnej i owocnej współpracy. Bez wątpienia mogę wam powiedzieć, że teraz te stosunki rozwijają się najlepiej. Za to chcę podziękować naszym ukraińskim partnerom. Jestem pewien, że przed nami nie tylko kolejne 22 lata współpracy ale znacznie dłużej – zaznaczył w swoim wystąpieniu Ambasador Polski.

Oprócz działaczy polonijnych na przedsięwzięciu w Fairmont Grand Hotel Kyiv byli także obecni Konsul Generalny RP w Winnicy Krzysztof Świderek, ukraiński biznesmen i polityk Piotr Poroszenko, znany dziennikarz Witalij Portnikow oraz dyplomaci z innych placówek w stolicy.

Alina Zielińska, bwp

Chór im. Zarębskiego pod kierownictwem Jana Krasowskiego na przyjęciu z okazji 95. lecia Niepodległości Polski w Kijowie

 

Powitanie gości na przyjęciu w hotelu Fairmont przez pracowników Ambasady RP w Kijowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code