Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Najlepsi piłkarze mieszkają w Szepietówce i Gródku Podolskim

Najlepsi piłkarze mieszkają w Szepietówce i Gródku Podolskim

11 stycznia w Chmielnickiej Dziecięcej Szkole sportowej odbyły się mistrzostwa młodych katolików diecezji kamieniecko-podolskiej w piłce nożnej.

Po całodniowych zmaganiach zwyciężyli młodzi piłkarze z Szepietówki i Gródka Podolskiego, którzy pojadą do domu z pucharami Trzech Króli. Oprócz tradycyjnych pucharów piłkarze otrzymali z rąk olimpijczyka Olega Weszki także inne cenne nagrody, w różnych nominacjach i kategoriach wiekowych.

Na początku turnieju na sali sportowej szkoły, udekorowanej niebiesko-żółtymi, biało-żółtymi i z wizerunkiem Trzech Króli flagami, odbyło się spotkanie organizacyjne, podczas którego uczestnikom wytłumaczono zasady wyznaczenia zwycięzców. Następnie przez kilka dobrych godzin młodzi katolicy udowadniali, że umieją nie tylko modlić się ale także strzelać gole.

Młodzież z parafii Św. Stanisława z Gródka, zrzeszona w drużynie nazwanej na cześć słynnego księdza Władysława Wanagsa oraz szepietówska „Fraternitas” udowodnili, że mają już dobre doświadczenie uczestnictwa w podobnych turniejach i zasłużyli na nagrody główne.

Ksiądz Oleg z chmielnickiej parafii Chrystusa Króla Wszechświata postarał się, by wszyscy piłkarze, którzy przyjechali na turniej Trzech Króli wrócili do domu z nagrodami. Przecież najważniejszy jest udział, i to już jest nie lada zwycięstwo!

Kolejny, trzeci już turniej z piłki nożnej diecezji kamieniecko-podolskiej zapamiętamy dzięki wiosennej pogodzie panującej za oknem, oraz dobrej organizacji, którą turniej zawdzięcza Sportowemu Duszparsterstwu diecezji kamieniecko-podolskiej oraz Departamentowi d/s Młodzieży i Sportu przy Chmielnickiej Radzie Miasta.

FM, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code