Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Na Żytomierszczyźnie znaleziono szczątki trzech żołnierzy, którzy zginęli w 1941 roku

Na Żytomierszczyźnie znaleziono szczątki trzech żołnierzy, którzy zginęli w 1941 roku

W dniu 17 sierpnia br. historyko-patriotyczny związek „Poszuk” prowadząc prace w rejonie Nowogródu Wołyńskiego w miejscach, gdzie w 1941 roku toczyły się walki z Niemcami, znaleziono szczątki trzech żołnierzy Armii Czerwonej.

Szczątki pierwszego żołnierza znaleziono na głębokości 60 cm., przy nim był hełm СШ-39, karabin 7,62 i puste magazyny, co świadczy, że żołnierz strzelał podczas walki.

Drugi żołnierz został znaleziony na głębokości 40 cm. Znaleziono hełm СШ-39, lusterko, 2 monety, klucz od domu, zapałki, a w bucie łyżka.

Trzeci żołnierz został znaleziony też na głębokości 40 cm i miał mocno zdeformowaną czaszkę po wybuchu. Znaleziono przy nim hełm СШ-39, znaczek „Sportowiec spadochroniarz”, pastę do golenia, lusterko, monety lat 30-ch, resztki polskiej gazety i medalion. Niestety medalion był niezakręcony i informacja o tej osobie oraz czy był on pochodzenia polskiego nie zachowała się.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji ukraińskich mediów, 25 sierpnia 2019 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code