Jesteś tutaj: Home » Inne » Na wojnie z Rosją zginął Krzysztof Tyfel – były członek częstochowskiego oddziału Związku Strzeleckiego

Na wojnie z Rosją zginął Krzysztof Tyfel – były członek częstochowskiego oddziału Związku Strzeleckiego

„Z głębokim żalem zawiadamiamy, że nasz serdeczny kolega, ś.p. Krzysztof Tyfel, który w latach 2007-2010 był strzelcem Związku Strzeleckiego Oddziału Częstochowa, w dniu 4 grudnia poniósł śmierć na Ukrainie” – taki komunikat pojawił się na stronie Związku Strzeleckiego Oddział Częstochowa im. 27 pułku piechoty w sieci Facebook.

Krzysztof zdecydował się wyjechać w marcu 2022 roku tuż po rozpoczęciu pełnoskalowej rosyjskiej inwazji na Ukrainę i przez te wszystkie miesiące przebywał w kraju ogarniętym wojną. Walczył w Legionie Międzynarodowym i poległ bezpośrednio w walce.

Słowo Polskie pisało o śmierci na wojnie z Rosją Janusza Szeremety, Polaka o pseudonimie „Kozak”. Razem z Krzysztofem Tyflem wyjechali walczyć jako ochotnicy z rosyjskimi okupantami. Informacje o ich śmierci zostały już potwierdzone na profilach na Facebooku.
Obaj Polacy walczyli w Legionie Międzynarodowym, który składa się z cudzoziemców.

Krzysztof Tyfel był w wieku 33 lat. Jako powód do wyjazdu podał, że nie mógł znieść tego, że słabsi cierpią. Nie tylko walczył na froncie, ale szkolił również Ukraińców, jak skutecznie posługiwać się bronią.

„Polak walczy o wolność wszystkich narodów, ale umiera zawsze dla Polski.”
„Śpij kolego w ciemnym grobie, niech się Polska przyśni Tobie…”

Słowo Polskie za ZS, czestochowa.naszemiasto.pl, fot. czestochowa.naszemiasto.pl, 9 grudnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code