Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Na Ukrainie zmniejsza się popyt na żywność

Na Ukrainie zmniejsza się popyt na żywność

Fot. grivna.ks.ua

Wysoki popyt na produkty zaobserwowany  w ciągu ostatnich tygodni z powodu obaw przed epidemią znacznie spadł.

Wielkość  sprzedaży stopniowo obniża się, a sieci handlowe uzupełniają swoje zapasy. O tym na swojej stronie Facebook napisał wiceminister rozwoju gospodarki, handlu i rolnictwa Taras Wysocki.

„Ukraińcy zaczęli znacznie mniej kupować cukier (-27%), słoninę (-30%) i masło (-50%). Jeśli chodzi o 3 najważniejsze produkty, które o powodują maksymalne dyskusje,  wokół nich i ich realizacja, ich sprzedaż również maleje: gryka (-17%), mąka (-10%), cebula (-22%)”, – zaznaczył Wysocki.

Według wiceministra, w ciągu ostatniego tygodnia ukraińscy producenci żywności znacznie uzupełnili zapasy krajowych supermarketów.

Tak więc  zapasy masła (72,5%) wzrosły o 48%, a także mięsa kurcząt (tuszek) – o 48%. Zapasy makaronu wzrosły o 47%, mąki pszennej-o 43%, kaszy gryczanej – o 36%, cukru-o 33%.

Lidia Baranowska, 7 kwietnia 2020 r.

lp

1 Comment

  1. I ja się nie dziwię.Byłem teraz w ich supermarkecie w Odesie(podwójne ss pisze się po rosyjsku).Będąc w supermarkecie można bardzo często spotkać produkty przeterminowane.A zgłaszając można usłyszeć-” to nic takiego,proszę wziąć inny”. A inne mają też niezbyt długą ważność.Więc wywnioskować można,że sprzedawcy wiedzą o tym fakcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *