Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Na Ukrainie władze lokalne i regionalne wprowadzają dodatkowe ograniczenia w związku z koronawirusem

Na Ukrainie władze lokalne i regionalne wprowadzają dodatkowe ograniczenia w związku z koronawirusem

Zablokowany wyjazd z ulicy na trasę w okolicy Winnicy. Fot. Aleksy Mazur

Stanem na ranek 25 marca na Ukrainie potwierdzono 113 wypadków zachorowań na tą chorobę.

Władze lokalne i regionalne w kilku ukraińskich obwodach ogłosiły stan sytuacji nadzwyczajnej. Przy wjeździe do większych miast zainstalowano kontrole z udziałem żołnierzy Gwardii Narodowej oraz Policji. Między innymi w Winnicy władze ograniczyły ilość dróg wjazdowych ,za pośrednictwem których można wjechać do miasta, nie czekając ogłoszenia sytuacji nadzwyczajnej. Takie nadzwyczajne środki ostrożności wywołały znaczne dyskusje w sieciach społecznościowych.

Sklepy spożywcze działają w trybie zwyczajnym, klienci proszeni są o wchodzenie pojedyńczo,  utrzymywanie dystansu i noszenie masek. Godziny pracy rynków ograniczono od 10:00 do 14:00. Stacje paliw działają bez zakłóceń.

Nie wszyscy mieszkańcy Winnicy dostosowują się do zaleceń władz, mających na celu ograniczyć tworzenie się ognisk koronawirusa. Poza tym – brakuje masek i środków dezynfekujących w aptekach.

Redakcja, 25 marca 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code