Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Na Ukrainie szybko spada poparcie dla rządzących

Na Ukrainie szybko spada poparcie dla rządzących

Najświeższe wyniki badań socjologicznych przeprowadzonych przez grupę socjologiczną „Rating”, świadczą o tym, że większość Ukraińców jest niezadowolona z działalności prezydenta, rządu i parlamentu.

„52 proc. jest niezadowolonych z efektów pracy Zełeńskiego, 76 proc. niezadowolonych z pracy Rady Najwyższej, 71 proc. badanych – niezadowolonych pracą rządu”- napisano w komunikacie Agencji informacyjnej UKRINFORM.

Także ponad połowa Ukraińców ocenia kierunek kraju jako niewłaściwy i odnotowuje pogorszenie sytuacji gospodarczej: „22 proc. badanych ocenia kierunek kraju jako prawidłowy, 63 proc. – jako błędny. W ciągu ostatniego miesiąca odnotowano spadek pozytywnych ocen stanu spraw w kraju z 32 proc. do 22 proc.”.

Połowa respondentów wspomniała o pogorszeniu się sytuacji ekonomicznej ich rodziny i w ciągu najbliższych sześciu miesięcy spodziewa się dalszego pogorszenia się sytuacji gospodarczej kraju.

Jednak Wołodymyr Zełeński wciąż ma największe szanse na wygrane w wyborach, jeżeli one odbędą się w najbliższej przyszłości. „34,6 proc. osób, które zdecydowały się i zamierzają wziąć udział w wyborach, głosowałyby na Wołodymyra Zełenskiego. 11,4 proc. poparłoby Petra Poroszenkę, 11,2 proc. – Jurija Bojko, 7,2 proc. – Julię Tymoszenko, a 6,7 proc. – Ihora Smeszko”- czytamy w informacji UKRINFORM.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 24–28 czerwca 2020 r.

Słowo Polskie za: UKRINFORM, 7 lipca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code