Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Na Ukrainie powstaje Szkoła Kapelanów

Na Ukrainie powstaje Szkoła Kapelanów

Fot. rkc.org.ua

Rosyjska inwazja na Ukrainę na pełną skalę stworzyła szereg wyzwań dla społeczeństwa, aw szczególności dla Kościoła. Jednym z tych wyzwań jest duszpasterstwo. Katolicy zakładają szkołę kształcącą kapelanów wojskowych.

Według biskupa diecezji charkowsko-zaporoskiej kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie Pawła Honczaruka, przewodniczącego duszpasterstwa wojskowego na konferencji biskupów rzymskokatolickich na Ukrainie,

Szkoła Kapelanów ma na celu dostarczenie pewnej bazy wiedzy, która pomoże nie tylko personelowi wojskowemu, ale także ich rodzinom i tym, którzy stracili bliskich. tych na wojnie. W czasach rosyjskiej agresji na Ukrainę szczególnie dotkliwa jest potrzeba pomocy duchowej i psychologicznej szerokiemu gronu osób, do których należą przede wszystkim wyżej wymienione osoby.

Szkoła Kapelanów to podstawowy kurs edukacyjno-szkoleniowy. Wprowadzany jest ją w celu przygotowania kapelanów – spośród duchownych i wiernych świeckich – do służby w jednostkach Sił Zbrojnych, Gwardii Narodowej, innych formacjach wojskowych tworzonych zgodnie z prawem Ukrainy oraz Państwowej Służbie Granicznej na Ukrainie, w wojskowych placówkach oświatowych, szpitalach, na terenach objętych wojną, a także w duszpasterstwie parafialnym, aby zapewnić pomoc wszystkim kategoriom ludności dotkniętej działaniami wojennymi.

Kurs Szkoły trwa trzy lata i składa się z 18 trzydniowych modułów. Szczegóły pod linkiem: https://rkc.org.ua/blog/2022/10/17/shkola-kapelanskogo-sluzhinnya-v-ukrayini/ .

Słowo Polskie za: rkc.org.ua, 18 października 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code