Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Na Ukrainie gościła delegacja Sił Zbrojnych RP

Na Ukrainie gościła delegacja Sił Zbrojnych RP

\

14 września 2020 r. z trzydniową wizytą na Ukrainę przybyła oficjalna delegacja Sił Zbrojnych RP na czele z dowódcą operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych RP generałem broni Tomaszem Piotrowskim. Następnego dnia polska delegacja odwiedziła strefę działań bojowych na wschodzie kraju.

Podczas wizyty dowódca Operacji Sił Połączonych Zbrojnych Sił Ukrainy generał – porucznik  Sergij Najew zapoznał delegację zagraniczną z obecną sytuacją operacyjną i stanem bezpieczeństwa, a także ze środkami, które są podejmowane w celu stabilizacji i poprawy komponentu humanitarnego w rejonie działań zbrojnych.

Oprócz tego goście zagraniczni odwiedzili jedną z jednostek uczestniczących w walkach z prorosyjskimi terrorystami i żołnierzami armii rosyjskiej. Polscy partnerzy otrzymali możliwość nie tylko przedstawienia warunków wykonywania służby bojowej i życia codziennego personelu, ale także szczegółowego zapoznania się z położeniem w obrębie odpowiedzialności tej jednostki bezpośrednio w miejscu wykonywania zadań bojowych.

Słowo Polskie za: Sztab Naczelny USZ, 18 września 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code