Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Na szkolenia do Lublina

Na szkolenia do Lublina

W dniach 10-30 lipca w Lublinie odbywał się kurs „Warsztaty kwalifikacyjne dla nauczycieli szkół polonijnych”, który był sfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą – „Organizowanie kolonii i innych form letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz doskonalenia zawodowego nauczycieli prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim za granicą”.

Łącznie w warsztatach wzięło udział 130 słuchaczy z 21 krajów, także Ukrainy. Program szkoleń zawierał dwie części – dydaktyczną i kulturalną.

Zajęcia polegały na doskonaleniu przede wszystkim umiejętności nauczycieli z gramatyki i fonetyki języka polskiego. Organizatorzy zadbali o bogaty i wartościowy program zajęć. Ich uczestnicy pogłębiali znajomość najnowszych metod pracy z tekstem literackim, poznawali rozwijające gry i zabawy w edukacji szkolnej. W ramach programu kulturalno-krajoznawczego warsztatów oglądali polskie filmy, uczestniczyli w imprezach kulturalnych, np. „Wieczór pieśni i tańca”. W czasie tych kursów wszyscy chętni mogli się wykazać swoją wiedzą o Polsce w quizie „Polska w pigułce”.

Oprócz tego była możliwość słuchania koncertu organowego oraz obejrzenia wspaniałego występu Zespołu Tańca Ludowego UMCS. Urozmaicony był również program wycieczkowy – zwiedzanie Lublina, Kozłówki, Kazimierza Dolnego i Zamościa.
Udział w warsztatach kwalifikacyjnych dla nauczycieli zawsze jest możliwością podwyższenia swych kwalifikacji metodycznych, pogłębienia swojej wiedzy o Polsce i nawiązania nowych kontaktów.

Dzięki warsztatom każdy ich uczestnik wzbogacił swój warsztat pracy, zapoznał się z nowoczesnymi i atrakcyjnymi metodami nauczania języka polskiego jako obcego, poznał nauczycieli języka polskiego z całego świata, zdobywając nowych przyjaciół.

W imieniu swoim i całej grupy składam serdeczne podziękowanie za organizację rewelacyjnego szkolenia w Lublinie!

Rusłan Garnyk, 31.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code