Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Na Podkarpaciu 20 kilometrów od granicy z Ukrainą odkryto ogromne złoża gazu ziemnego

Na Podkarpaciu 20 kilometrów od granicy z Ukrainą odkryto ogromne złoża gazu ziemnego

Fot. http://www.fakt.pl

Odkrycie nowych złóż w Ujkowicach na północ od Przemyśla było możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii z wykorzystaniem tomografii sejsmicznej.

Prace wiertnicze prowadzi PGNiG. Kolejny odwiert wykonano na przełomie 2017 i 2018 roku. Okazało się, że na głębokości 2030 m uzyskano przypływy gazu w ilościach przemysłowych.

Złoże Przemyśl jest eksploatowane od 60 lat. Jest to największe złoże gazu w Polsce. Pozyskiwany z niego surowiec jest najwyższej jakości, zawartość metanu wynosi ok. 98-99 proc. Od początku eksploatacji ze złoża wydobyto ponad 64 mld m sześc. gazu, ale jak się okazuje, ziemia kryje jeszcze sporo surowca.

Spółka szacuje, że po podłączeniu do infrastruktury wydobywczej przypływy gazu z otworu Sędziszów-38K wyniosą około 68 tys. m sześc. na dobę, natomiast z otworu Korzeniówek-1K – ok. 22 tys. m sześc. na dobę.

Słowo Polskie na podstawie informacji wyborcza.pl, 11.02.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code