Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Na początku 2019 roku przewodniczący parlamentów Litwy, Polski, Ukrainy, Łotwy i Estonii wspólnie odwiedzą Waszyngton

Na początku 2019 roku przewodniczący parlamentów Litwy, Polski, Ukrainy, Łotwy i Estonii wspólnie odwiedzą Waszyngton

Fot. http://rada.gov.ua

Na początku przyszłego roku przewodniczący parlamentów Litwy, Polski, Ukrainy, Łotwy i Estonii udadzą się do USA, by rozmawiać o przyszłości Ukrainy – decyzja 9. sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Polska-Litwa-Ukraina.

„Problem Ukrainy to problem Europy, to nasz problem – powiedział podczas konferencji prasowej w Wilnie marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, wskazując, że taka deklaracja padnie głośno w USA.

Przewodniczący parlamentu litewskiego Vitautas Pranckietis podkreślił, że „troszcząc się o przyszłość Ukrainy, troszczymy się o swoją przyszłość i bezpieczeństwo”.
Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Andrij Parubij poinformował, że kolejna, 10. sesja trójstronnego Zgromadzenia odbędzie się w Kijowie na początku czerwca przyszłego roku. Zostaną na nią również zaproszeni parlamentarzyści z Łotwy, Estonii, Mołdawii i Gruzji.

„Będzie to forum łączące państwa od Morza Bałtyckiego po Morze Czarne, które graniczą z Rosją i które każdego dnia stawiają czoło rosyjskim atakom informacyjnym, energetycznym” – powiedział Parubij.

Dwudniowa sesja w Wilnie, która zakończyła się we wtorek 13 listopada, poświęcona była bezpieczeństwu w regionie, Partnerstwu Wschodniemu, piątej rocznicy wydarzeń na kijowskim Majdanie, zagrożeniom hybrydowym, walce z propagandą, współpracy wojskowej i w dziedzinie energetyki.

Słowo Polskie na podstawie informacji PAP, 14 listopada 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code