Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Na Placu Solidarności w Gdańsku odbył się wiec przeciwko agresji Rosji na Ukrainę

Na Placu Solidarności w Gdańsku odbył się wiec przeciwko agresji Rosji na Ukrainę

W Gdańsku odbył się wiec przeciwko agresji Rosji na Ukrainę. Zorganizował go Związek Ukraińców w Polsce.

Na Placu Solidarności przy Pomniku Poległych Stoczniowców 1970 zebrało się wieczorem około stu osób. Obecna była także prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

„Zebraliśmy się tutaj w tak ważnym dla wszystkich gdańszczan, mieszkańców Trójmiasta i wszystkich Polaków miejscu, żeby wyrazić swoje zaniepokojenie rozszerzeniem agresji Rosji na wschodzie Europy. Wojna na Ukrainie toczy się już od ośmiu lat, ale od trzech tygodni cały świat z niepokojem wpatruje się w to co się odbywa na granicy ukraińsko-rosyjskiej” – mówiła przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970 Marta Kowal.

Dodała, że nie można pozwolić na to, żeby jedna osoba dyktowała całemu światu, jak ten powinien żyć. „Nie chcemy wojny. Nie potrzebujemy wojny i powiedzmy o tym bardzo głośno” – mówiła Kowal.
Aleksandra Dulkiewicz powiedziała, że każdy ma nadzieję, że do wojny nie dojdzie. „Te słowa szczególnie brzmią w Gdańsku, miejscu gdzie rozpoczęła się II Wojna Światowa. My tutaj doskonale wiemy czym jest tragedia wojny, dlatego wołamy, tak jak jest napisane na gdańskim Westerplatte: +Nigdy więcej wojny+” – mówiła Dulkiewicz.

Podkreśliła, że wierzy w pokojowe rozwiązania. Podczas wiecu odśpiewano m.in. „Mury”.

Walentyna Jusupowa za: wnp.pl, 20 lutego 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code