Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Na Majdanie panuje solidarność i szacunek do innych – arcybiskup Mokrzycki

Na Majdanie panuje solidarność i szacunek do innych – arcybiskup Mokrzycki

Zdjęcie pobrano z papaboyspolska.wordpress.comArcybiskup archidiecezji lwowskiej Mieczysław Mokrzycki uważa, że wydarzenia na Majdanie są szansą dla Ukrainy i mogą doprowadzić do zmiany ustroju politycznego i zagranicznego wektora ukraińskiego państwa na prozachodni.

– Pojawiła się nadzieja na scalenie Ukrainy, na większą sprawiedliwość, ułatwienie zagranicznych podróży a także lepsze warunki dla inwestorów zagranicznych – powiedział metropolita w wywiadzie dla Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Mieczysław Mokrzycki zapewnił że wyznawcy kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie popierają pokojowe akcje protestu.

– Na Majdanie stoi nasz namiot-kapliczka. Franciszkanie codziennie odprawiają tam Mszę Świętą i modlą się – zaznaczył arcybiskup, dodając, że kościół rzymskokatolicki stara się wesprzeć na duchu tych, kto ucierpiał od przemocy z boku milicji.

– W wiecach na Majdanie biorą udział także i wierni kościoła rzymskokatolickiego. Zawsze są z nimi księża by tworzyć atmosferę solidarności, pokoju i wzajemnego szacunku. Na Majdanie widzimy całkiem inną Ukrainę – podsumował metropolita lwowski.

Na podstawie informacji  http://risu.org.ua, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code