Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Na Krymie nielegalnie przebywa do 800 tys. Rosjan. Po wyzwoleniu półwyspu na nich czeka deportacja

Na Krymie nielegalnie przebywa do 800 tys. Rosjan. Po wyzwoleniu półwyspu na nich czeka deportacja

Fot. UNN

Wszyscy obywatele Federacji Rosyjskiej, którzy przybyli na Krym z naruszeniem ukraińskiego ustawodawstwa migracyjnego, będą musieli go opuścić po wyzwoleniu półwyspu, a wszelkie próby nazwania tego przez Federację Rosyjską deportacją są bezpodstawne. Takiego zdania jest Tamila Taszewa, stała przedstawicielka prezydenta Ukrainie na Krymie.

„Nasze stanowisko jest zasadniczo jasne. I oparte o normy prawne. Wszyscy obywatele Federacji Rosyjskiej, którzy nielegalnie przybyli na terytorium tymczasowo okupowanego Krymu, z naruszeniem przepisów migracyjnych i warunków przekraczania granicy, muszą opuścić po wyzwoleniu terytorium poza granice państwa ukraińskiego, bo byli tam nielegalnie. Nie przechodzili przez odprawę na punktach kontrolnych „Kalanczak”, „Chongar” czy „Czaplinka”, nie pytali władz migracyjnych o możliwość zamieszkania tam” – powiedziała Taszewa.

Słowo Polskie za: ukrinform, 31 grudnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code