Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Na falach winnickiego radia o 25-leciu chóru „Lilia” ze Sądowej Wiszni i czytaniu „Wesela” Wyspiańskiego

Na falach winnickiego radia o 25-leciu chóru „Lilia” ze Sądowej Wiszni i czytaniu „Wesela” Wyspiańskiego

Fot. https://pxhere.com

20 września na falach winnickiego obwodowego radia „Wintera” wyemitowano kolejną edycję programu radiowego „Słowo Polskie Wnet”.

W przeciągu 10-minutowej w całości polskojęzycznej audycji mieszkańcy regionu mogli posłuchać o bieżących wydarzeniach w życiu Polaków Podola i obwodu żytomierskiego, zanurzyć się dzięki nagraniom z wydarzenia w obchody 25-lecia jednej z najstarszych polskich formacji artystycznych na terenie obwodu lwowskiego – Chóru „Lilia”, działającego w Sądowego Wiszni, który we wrześniu obchodził swoje 25. urodziny a także posłuchać wiersza, napisanego przez Tomasza Smolenia – poetę, mieszkającego w Lublinie i na stałe współpracującego z redakcją „Słowa Polskiego”.

Audycję przygotowali Inna Sandiuk i Piotr Hnatyszyn. Program „Słowo Polskie Wnet” w języku polskim ,dzięki potężnemu nadajnikowi. może słuchać większość mieszkańców obwodu winnickiego (ponad 1,5 miliona), rejonów obwodu chmielnickiego i żytomierskiego, sąsiadujących z winnickim oraz użytkownicy Internetu.

Wsparcie przy jego tworzeniu udziela Winnicka Administracja Obwodowa, polska Fundacja „Wolność i Demokracja”, studio „Clara Studio”, działające przy kościele Matki Bożej Anielskiej i inni.

Słowo Polskie, 23.09.17 r.

lp

>>>> Słuchaj wrześniową audycję „Słowo Polskie Wnet” <<<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code