Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Muzyczno-warzywne warszaty PAPRYKALABY w Winnicy. Tylko 23-24 września!

Muzyczno-warzywne warszaty PAPRYKALABY w Winnicy. Tylko 23-24 września!

Zdjęcie pobrano z igusza.blogspot.com W dniach 23-24 września br. w Winnicy przebywać będzie polsko-ukraińska orkiestra warzywa PAPRYKALABA, która wykonuje utwory znanego ukraińskiego zespołu „Perkalaba.” Orkiestra przez cały rok prowadzi otwarte warsztaty muzyczno-warzywne w Warszawie, jednocześnie propagując kulturę ukraińską wśród młodych Polaków. PAPRYKALABA co roku jest zapraszana na festiwal ArtPole, który odbywa się we wsi Uniż w obwodzie Iwano-Frankiwskim na Ukrainie. Podczas ww. festiwalu, w wyniku pięciodniowej pracy i ogromnego zaangażowania polskiej i ukraińskiej młodzieży, udaje się im stworzyć prawdziwą międzynarodową warzywną orkiestrę.

W tym roku, w ramach kontynuacji efektywnej polsko-ukraińskiej współpracy, jednocześnie promując kulturę polską na Ukrainie, orkiestra PAPRYKALABA została zaproszona na festiwal Seasons of Life: Осень в Одессе w dn. 21-22 września. Ze względu na to, że duża część ukraińskich uczestników projektu to uczniowie winnickiej Muzycznej Akademii Kultury i Sztuki imienia Leontowycza, PAPRYKALABA odwiedzi także Winnicę, gdzie zaprezentuje efekty polsko – ukraińskiej współpracy.

W związku z powyższym, Konsulat Generalny RP w Winnicy zachęca dzieci i młodzież z polskich organizacji społecznych do wzięcia udziału w warsztatach gry na warzywach, a w konsekwencji występu na koncercie w Winnicy!

Zajęcia odbędą się wg następującego schematu:

warsztaty gry na warzywach: poniedziałek, 23 września br., godz. 18.00 oraz wtorek, 24 września o godz. 10.00; miejsce: Winnicka Obwodowa Biblioteka Naukowa im. Timiriazewa, ul. Soborna 70, Sala Kolumnowa

koncert finałowy: wtorek, 24 września, g. 12.30; miejsce: Muzyczna Akademia Kultury i Sztuki im. Leontowycza w Winnicy, ul. Czkalowa 40

Serdecznie zapraszamy!

W przypadku problemu ze zwolnieniem dzieci ze szkół w dn. 24 września br., KG RP w Winnicy może wystawić zaświadczenie potwierdzające udział w warsztatach i koncercie.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału (liczba osób) w ww. zajęciach do 23 września na adres: wojciech.mrozowski @msz.gov.pl.

Wideo z występów PAPRYKALABY: http://www.youtube.com/watch?v=RKrYqqngmFM, http://www.youtube.com/watch?v=yxxSOKIdI3I

Według informacji KG RP w Winnicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code