Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Muzyczno-poetycki wieczór w Winnicy, poświęcony twórczości św. Teresy z Lisieux (powtórka)

Muzyczno-poetycki wieczór w Winnicy, poświęcony twórczości św. Teresy z Lisieux (powtórka)

Zdjęcie plakatu z kościoła kapucynów

25 października o godzinie 20.00 w winnickim kościele Matki Boskiej Anielskiej odbędzie się wieczór muzyczno-poetycki, poświęcony Teresie z Lisieux, świętej, która zmarła w roku 1897 i jest uważana za patronkę Francji, misji katolickich oraz zakonów karmelitanek i terezjanek.

Św. Teresa z Lisieux zaczęła pisać pierwsze wiersze jeszcze w latach dziecięcych. Jej poezja jest przesiąknięta prostotą i miłością do Boga. W pojednaniu z muzyką brata Efraima twórczość Teresy nabiera nowego wymiaru – wymiaru, który może odczuć każdy, kto odwiedzi wieczór muzyczno-poetycki w Winnicy, poświęcony Św.  Teresie z Lisieux.

„Jezus przyjdzie nas odnaleźć jakkolwiek daleko będziemy i przemieni nas w ogniu miłości.” (Św. Teresa od Dzieciątka Jezus).

Pierwszy podobny wieczór odbył się 1 października i cieszył się tak wielką popularnością, że organizatorzy zdecydowali się, by spotkanie powtórzyć.

Redakcja, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code