Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Muzeum energetyków na Wołyniu przyciąga turystów z Polski

Muzeum energetyków na Wołyniu przyciąga turystów z Polski

Centrum informacyjne Rówieńskiej elektrowni jądrowej „Polesie” staje się prawdziwym odkryciem turystycznym dla Europejczyków a nawet – gości z innych kontynentów.

Coraz częściej w celu zapoznania się z zasadami działania potężnego przedsiębiorstwa energetycznego do elektrowni przybywają Polacy, obywatele Stanów Zjednoczonych, Włoch, Francji czy Argentyny.

Niedawno Centrum odwiedzili harcerze Hufca „Wołyń” ze Zdołbunowa. Młodzież mieszkała w centrum współpracy polsko-ukraińskiej „Centrum Dialogu Kostiuchnówka” (niedaleko Maniewic) i z chęcią odwiedziła pobliską elektrownię jądrową.

Przyjazd do elektrowni harcerzy z Ukrainy poprzedził przyjazd blisko 20 polskich harcerzy. Jak zaznaczyła instruktorka młodych harcerzy Alicja Semeniuk, letnie wyjazdy do „Centrum Dialogu Kostiuchnówka” odbywają się co roku. Przybliżyć zachwycający i zarazem – niebezpieczny świat atomu młodzieży pomagają realistyczne makiety bloków energetycznych z reaktorami BBEP-440 i BBEP-1000, które pozwalają prześledzić pełny cykl produkcji energii elektrycznej. Przewidziano także wirtualne zwiedzanie reaktora, które daje możliwość „przejść się” salą maszynową działu turbinowego oraz spróbować swoje siły w roli operatora sterowania blokiem Nr 3.

W przeciągu pierwszego półrocza 2017 roku Centrum Informacyjne „Polesie” odwiedziło ponad 4 tys. osób, większość z których – szkolna młodzież. Wycieczka do Centrum jest absolutnie darmowa i daruje niezapomniane emocje i wrażenia turystom.

Igor Gałuszczak, Lwów, 22.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code