Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Msza adwentowa z udziałem żony Ambasadora RP oraz polskich parlamentarzystów w Winnicy

Msza adwentowa z udziałem żony Ambasadora RP oraz polskich parlamentarzystów w Winnicy

Po pięknej, rodzinnej, polskiej Wigilii w filharmonii winnickiej, honorowi goście oraz Polacy Winnicy zebrali się razem na niedzielnej polskiej Mszy w kościele kapucynów.

Żona ambasadora RP Hanna Litwin, poseł na Sejm RP Stefaniuk, przewodniczący RM Kielce Tomasz Bogucki, warszawski szczep ZHR w pełnym składzie, oraz winniczanie, w tym i duchowieństwo, pomodlili się razem w intencji Polaków, zamieszkujących Podole a także Ukrainę.

W okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia szczelnie wypełniony kościół Matki Boskiej Anielskiej na ulicy Sobornej oraz dostojni goście są świadectwem tego, że Polacy z kraju przodków opiekują się rodakami z Kresów i chcą, by jak najszybciej Ukraina przystąpiła do Unii Europejskiej.

Oprawę muzyczną Mszy św. zapewnił chór „Kwiat Podola”, piękne kazanie wygłosił ks. Paweł Didora.

Po Mszy większość uczestników Liturgii przeniosła się pod tablicę Marszałka Piłsudskiego, gdzie złożyli kwiaty w hołdzie Wielkiemu Polakowi, który ma początku drugiej dekady XX wieku odwiedził Winnicę i zawarł historyczne porozumienie z Naczelnym Otamanem Symeonem Petlurą.

Red., bwp

Zdjęcia z Mszy

{morfeo 488}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code