Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » MSZ Ukrainy zapewniło o poparciu budowy „Domu Polskiego” we Lwowie

MSZ Ukrainy zapewniło o poparciu budowy „Domu Polskiego” we Lwowie

zdjęcie pobrane z lwow.wilno.w.interia.pl

Podczas otwarcia nowego konsulatu we Lwowie, minister spraw zagranicznych Ukrainy Konstantyn Gryszczenko zapewnił Polaków, że ukraińskie władze pomogą w budowie „Domu Polskiego” w  tym mieście, wspomniawszy o rozmowie w tej sprawie z burmistrzem Lwowa Sadowym.

Wygłaszając mowę powitalną, minister powiedział: „Już przecież macie Dom Polski – nowy konsulat, ale jest potrzeba i w ośrodku kultury polskiej”.

Polski kolega Gryszczenki Radosław Sikorski przypomniał, że polskie władze oddały do użytku ukraińskiej gromadzie „Domu Ludowego” w Przemyślu i poprosił o analogiczne uprzejme nastawienie i działania ze strony ukraińskiej.

Przypomnimy, że władze Lwowa zaproponowały miejscowej Polonii działkę pod budowe centrum kultury polskiej na prospekcie Czornowoła, 67a, ale strona polska, licząc się z wielkimi kosztami budowy, póki co nie przyjęła propozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code