Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Mosty do przyszłości 2022

Mosty do przyszłości 2022

W dniach 27- 0 października 2022 roku w Bystrem położonym w Bieszczadach odbyło się VIII Forum Młodych Polaków pt. „Mosty do przyszłości”.

Jest to inicjatywa Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku, która już od 2015 roku łączy młodzież polskiego pochodzenia z całej Ukrainy. Jej głównym celem jest integracja młodego środowiska polskiego, rozwój i wzmocnienie organizacji polskich na Ukrainie.

W wydarzeniu udział wzięło około 30 przedstawicieli organizacji polskich z Kijowa, Winnicy, Żytomierza, Chmelnickiego, Zaporoża, Iwano-Frankiwska (d. Stanisławowa), Tłumacza oraz innych miast Ukrainy i Polski.

Forumowicze inspirowali się do działania – dzielili się doświadczeniami, kreowali nowe pomysły, rozmawiali o perspektywach działalności swoich organizacji oraz mieli okazję pogłębić swoją wiedzę w zakresie tworzenia projektów i minigrantów pod opieką wspaniałych trenerów z Polski: Jacka i Natalii Dębczyńskich.

W ramach spotkania odbyła się debata na temat przyszłości polskiej społeczności na Ukrainie i prezentacja scenariuszy.

Podczas wydarzenia panowała bardzo miła i przyjazna atmosfera, a na zakończenie Forum każdy uczestnik otrzymał certyfikat.

Organizatorem Forum Młodych Polaków na Ukrainie jest Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego przy wsparciu Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie.

Wiktoria Bednarska, 11 listopada 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *