Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Morawiecki: Ukraińscy żołnierze walczą również o nasze bezpieczeństwo

Morawiecki: Ukraińscy żołnierze walczą również o nasze bezpieczeństwo

Fot. tvp

Podczas Ogólnopolskiego Kongresu Dialogu Młodzieżowego szef rządu zaznaczył, że pomoc Ukraińcom to dla Polski nie jest duży wydatek, ponieważ dla wielu działań humanitarnych pozyskujemy środki ze Wspólnoty Europejskiej.

Premier mówił o szczególnym męstwie żołnierzy ukraińskich, którzy bronią swego kraju przed rosyjskim agresorem. – Ukraińscy żołnierze, prawdziwi wojownicy, walczą również o nasze bezpieczeństwo, o naszą wolność, oni tam umierają – podkreślił szef rządu.

Dodał, że był niedawno w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim, a kilka tygodni wcześniej we Lwowie i widział okaleczonych w wojnie z rosyjskim najeźdźcą ukraińskich żołnierzy.

– Widziałem chłopaków bez nóg, bez rąk, nikt by nie chciał tak żyć, a oni tę ofiarę złożyli, również za naszą wolność – zauważył premier.

Mateusz Morawiecki mówił młodzieży, że to, co się dzisiaj dzieje za naszą wschodnią granicą, to tworzenie się nowego państwa ukraińskiego. – To, co się wykluje z tej wojny będzie być może determinowało naszą historię na najbliższe dekady – zaznaczył szef rządu.

Ogólnopolski Kongres Dialogu Młodzieżowego odbył się w Warszawie. Jego uczestnikami byli młodzi społecznicy z organizacji pozarządowych.

Słowo Polskie za: tvp, 24 maja 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code