Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Moje lato z Polską

Moje lato z Polską

W dniach 5-14 lipca 2017 roku grupa nastolatków Polskiej Szkoły Sobotniej Stowarzyszenia Polaków „Polonia” im. Karola Szymanowskiego w Kropywnyckim wyjechała na kolonie „Moje lato z Polską”.

W górskim pensjonacie „Gościniec Tatrzański” w Poroninie stworzono wspaniałe warunki do zamieszkania oraz zajęć i zabaw dzieci. Na nudę czasu nie było: uczestnicy kolonii uczęszczali na zajęcia z języka polskiego i historii Polski, grali w gry integracyjne, odbywali wycieczki w góry, poznali tajemnice skoków narciarskich, uczestniczyli w spływie po Dunajcu, w tradycyjnej góralskiej mszy świętej, w wyjeździe do parku wodnego „Białka”, a także wycieczce do Zakopanego.

Grupa z Kropywnyckiego aktywnie zdobywała nagrody w zawodach sportowych oraz świetnie przedstawiała Kropywnycki i Stowarzyszenie „Polonia” podczas prezentacji miast, z których przyjechali uczestnicy kolonii. Podczas wyjazdu dzieci zdobyły nową wiedzę z języka polskiego i historii Polski, zapoznały się z kulturą góralską i nawiązały nowe znajomości. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Wielkie podziękowania należą Fundacji Wolność i Demokracja, która świetnie zorganizowała ten obóz dla dzieci oraz Senatu RP.

Letni pobyt edukacyjny zrealizowano w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Dofinansowanie wydarzeń uzupełniających edukację polską i o Polsce na Ukrainie” przez Fundację Wolność i Demokracja.

Słowo Polskie na podstawie informacji wid.org.pl, 28.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code