Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Moja babcia miała na imię…

Moja babcia miała na imię…

Na przełomie roku 2020/2021 trwała realizacja projektu organizowanego przez Fundację „Genealogia Polaków” i współfinansowanego przez  Fundację „Orlen” pod patronatem Posłów na Sejm RP Pani Elżbiety Dudy i dr hab. Zbigniewa Girzyńskiego.

Projekt  przewidywał wydanie cyklu książek, które zawierały opowiadania dzieci związane z ich historiami rodzin jak i ciekawe historie nawiązujące do miejsca gdzie mieszkają. Przedstawiał życie ludzi na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej. Temat pracy brzmiał „Moja babcia miała na imię…”.

W ramach konkursu szereg działań odbył się także na Podolu, gdzie głównym organizatorem byliśmy my Polonius z Chmielnickiego.

Do udziału w konkursie zaangażowały się dzieci z Proskurowa, Maćkowiec, Kamieńca Podolskiego, Krasiłowa i Latyczowa opisując historie swoich bliskich.

Autorzy opowiadań dzięki programowi są już autorami notowanymi w Bibliotece Narodowej.

Uczestnicy projektu otrzymali nie tylko dyplomy, ale i pięknie wydane książki ze swoimi opowiadaniami, którymi mogą dzielić się ze swoimi bliskimi. Mamy nadzieję że jest to nie pierwszy i nie ostatni taki projekt, w którym będą mogły brać udział przy pomocy naszej dzieci i młodzież z Podola.

Karol Frankowski, Polonius, 11 marca 2021 r.

1 Comment

  1. Dziękujemy za całość wspaniałych działań na rzecz języka polskiego i kultury polskiej, które robicie w Płoskirowie, a także budowę mostów między ludźmi różnych wyznań i narodowości. Liczymy na dalsze dobre współdziałanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *