Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Młodzieżowe EURO w Dniepropietrowsku

Młodzieżowe EURO w Dniepropietrowsku

Dzieci i młodzież spod Oławy reprezentowały Polskę na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej w Dniepropietrowsku na Ukrainie. Wzięły też udział w obchodach Dnia Europy oraz programie wymiany młodzieży. W maju 2012 r. wyjazd młodych mieszkańców powiatu oławskiego na Ukrainę zorganizowało Stowarzyszenie „Porozumienie Wschód – Zachód”.
Spoglądając na zbliżające się mistrzostwa EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie, stowarzyszenia „Młodzież Juwiłejnego” z Ukrainy i „Porozumienie Wschód – Zachód” z Polski, postanowiły zorganizować dla dzieci i młodzieży międzynarodowe polsko-ukraińsko-niemieckie mistrzostwa w piłce nożnej.
W piłkę nożną razem z polską drużyną zagrał gościnnie o. Maciej Styburski, kapucyn z dniepropietrowskiej parafii katolickiej.
W trakcie pobytu na Ukrainie wśród dzieci i młodzieży zawiązało się wiele znajomości i przyjaźni. Polscy uczestnicy poznali swoich ukraińskich rówieśników. Dniami i wieczorami trwały niekończące się rozmowy. Nie brakowało wspólnych ognisk, śpiewania polskich i ukraińskich pieśni.
W Juwiłejnem koło Dniepropietrowska przekazano dary książkowe dla budowanego Centrum Młodzieżowego. W centrum tym, obok świetlicy środowiskowej, ma powstać również „biblioteczka polska” dla miejscowej młodzieży.
Drużyna z powiatu oławskiego odwiedziła też Lwów, gdzie na Cmentarzu Orląt Lwowskich uczestnicy wyjazdu symbolicznie zapalili znicz i oddali hołd poległym Rodakom.

Zdjęcia z mistrzostw:

{morfeo 148}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *