Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Młodzież z Wołodarska Wołyńskiego podziwia atrakcje Krakowa i Sądecczyzny

Młodzież z Wołodarska Wołyńskiego podziwia atrakcje Krakowa i Sądecczyzny

Zdjęcie pobrano z www.sadeczanin.infoNa zaproszenie Fundacji „Więcej serca” oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „ Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej” do Polski wyjechała 15-osobowa grupa młodzieży polskiego pochodzenia z Wołodarska Wołyńskiego (obw. żytomierski) wraz z dwiema opiekunkami. Goście z kresów do 3 września będą przebywać w kraju przodków i poznawać najważniejsze zabytki i atrakcje Małopolski.

Młodzież z żytomierskiej części Wołynia spędziła niezapomniane cztery dni w Krakowie na zwiedzaniu Rynku, Wawela oraz Łagiewnik. Jak zawsze, ogromny zachwyt wywołały u gości solne jaskinie w Wieliczce.

Następnie młodzi kresowiacy przenieśli się na Sądecczyznę, gdzie gości ich Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „ Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej” z siedzibą w Stadłach, gm. Podegrodzia. Tutaj na nich czekają wycieczki po Krynicy, Piwnicznej, Tęgoborzu i Podegrodziu – kolebce Lachów Sądeckich.

Organizatorzy pomyśleli nie tylko o wycieczkach. Przede wszystkim zadbali oni o to, by dzieci dobrze wypoczęli i mile spędzali czas.

– Robimy wszystko, aby nasi młodzi rodacy ze Wschodu dobrze wspominali pobyt w naszym regionie – mówi Leszek Konstanty z Podegrodzia, zaangażowany w działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej”.

Na podstawie informacji z www.sadeczanin.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *