Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Młodzi – do dzieła! Szkolenia i treningi dla młodzieży polskiego pochodzenia z Żytomierszczyzny

Młodzi – do dzieła! Szkolenia i treningi dla młodzieży polskiego pochodzenia z Żytomierszczyzny

Zdjęcie pobrano z narodowykwidzyn.wordpress.comZapraszamy polską młodzież z Żytomierszczyzny do udziału w projekcie „Wsparcie dla pozarządowych organizacji polonijnych w obwodzie żytomierskim na Ukrainie”.

Projekt „Wsparcie dla pozarządowych organizacji polskich w obwodzie żytomierskim na Ukrainie” będzie realizowany przez Fundację Sempre a Frente oraz Stowarzyszenie Młodzieży Polskiej w Żytomierzu od 1 marca do 31 grudnia 2014 roku na Ukrainie na terenie obwodu Żytomierskiego oraz w Polsce na Lubelszczyźnie. Projekt jest bezpośrednio skierowany do młodzieży polskiej – przedstawicieli polonijnych organizacji pozarządowych z obwodu Żytomierskiego.

Celem jest zwiększenie skuteczności działania polonijnych organizacji pozarządowych oraz osób zaangażowanych w ich działalność, również promocja wolontariatu i jego uznawalności, współpracy organizacji pozarządowych z wolontariuszami.

W ramach projektu zaplanowane są serie szkoleń dla młodych przedstawicieli polonijnych organizacji pozarządowych, takich jak trening kompetencji psychospołecznych, szkolenie n/t zarządzania organizacją pozarządową i pozyskiwania wolontariuszy, szkolenie n/t zarządzania projektem i pozyskiwania funduszy na działania statutowe, szkolenie n/t akcji społecznych i kampanii promocyjnych.

Powyższe działania przyczynią się do wzmocnienia kompetencji uczestników projektu, zdobywania nowego doświadczenia oraz wykorzystania zdobytej wiedzy na gruncie działań lokalnych, jak również będą motywatorem i powodem do podjęcia współpracy międzynarodowej z nowo zaprzyjaźnionymi organizacjami z Polski. Działania również przyczynią się do zwiększenia zaangażowania społeczności polskiego pochodzenia w organizacje pozarządowe oraz zwiększą ilość i jakość działań skierowanych do społeczności lokalnej.

Wszelką dodatkową informację w celu wzięcia udziału w projekcie można uzyskać pod numerem telefonu: +38 097 291 80 99 (asystent koordynatorów projektu, Halina Kulbida) oraz mailowo: [email protected]

bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code