Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Modlitwa o pokój na winnickim Majdanie z udziałem braci mniejszych kapucynów

Modlitwa o pokój na winnickim Majdanie z udziałem braci mniejszych kapucynów

Plac na ulicy Teatralnej od kilku tygodni nosi nazwę Majdanu Niebiańskiej Sotni z szacunku do zamordowanych przez reżim Janukowicza protestujących w Kijowie. 23 marca na tym placu odbyła się modlitwa o pokój na Ukrainie z udziałem duchowieństwa większości konfesji chrześcijańskich miasta oraz innych religii ,a także tysiąca wiernych.

W przeciągu dwóch godzin ludzie różnych wyznań modlili się tylko w jednej intencji – o pokój na Ukrainie, wierząc w to, że Bóg odwróci zagrożenie wojny a teraźniejszy okres jest najlepszym czasem dla wzajemnego przebaczenia i miłości wobec bliźniego.

Bracia kapucyni Sergiusz i Igor reprezentowali kościół rzymskokatolicki:
– Głodnego nakarmimy, komu brakuje pieniędzy – powinniśmy dawać, nie czekając niczego w zamian. Witając się hasłem „Chwała Ukrainie – Bohaterom Chwała” nie możemy mieć nienawiści w sercu. Te słowa nic nie znaczą, jeżeli nie rozumiemy prawdziwego ich znaczenia – zwrócili się do zebranych na placu duchowni z winnickiego kościoła Matki Boskiej Anielskiej. Następnie  razem z przedstawicielami innych konfesji czytali Biblię oraz modlili się modlitwą „Ojcze nasz”.

Organizatorzy wspólnej modlitwy na Majdanie Niebiańskiej Sotni opowiedzieli o inicjatywie cerkwi protestanckiej przyjęcia do swojego akademika uchodźców z Krymu – Muzułmanów. Podziękowali za jedzenie i odzież, która nadchodzi dla potrzebujących oraz o tym, że Winnica jest w czołówce miast, które najcieplej przyjmują uciekinierów z okupowanego przez Rosję półwyspu.

Tekst i zdjęcia – Mikołaj Bachur, bwp

 

Zdjęcia oraz wideo ze wspólnej modlitwy

{morfeo 535}

 

 


{youtube}Q_qsq2RTeoI{/youtube}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code