Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Modlitwa biskupów w Berdyczowie

Modlitwa biskupów w Berdyczowie

Fot. rio-berdychiv.info

W środę  25 marca, biskupi Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie zebrali się w Sanktuarium Matki Bożej Berdyczowskiej, aby w tym trudnym czasie otoczyć Ukrainę modlitwą.

W komentarzu dla Vatican News arcybiskup Mieczysław Mokrzycki zaznaczył: „W tych trudnych  dla całego świata i dla naszego Kościoła czasach, my biskupi Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie dokonujemy tej pokutnej pielgrzymki do naszego Sanktuarium Narodowego w Berdyczowie aby błagać Matkę Bożą o miłosierdzie i aby ocaliła naszą ojczyznę Ukrainę od tej epidemii, tej choroby. Abyśmy mogli wrócić do codziennego życia w zdrowiu i radości”.

Ten czas w ogólnoukraińskim sanktuarium biskupi spędzili na adoracji Najświętszych Darów, Gorzkich Żalach, modląc się Koronką do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwem Drogi Krzyżowej, „bo to są takie modlitwy, przez które możemy błagać o pokój i spokój w naszych sercach oraz o zdrowia dla wszystkich  wiernych naszego kościoła”, – podkreślił metropolita Mieczysław Mokrzycki.

Przypominamy, że 25 marca z inicjatywy Ogólnoukraińskiej Rady Kościołów był ogłoszony Dniem Modlitwy i Postu w intencji Ukrainy.

Lidia Baranowska za: kmc.media, 27 marca 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code