Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Młodzieżówka LKS Pogoni Lwów wygrała w mistrzostwach obwodu lwowskiego w piłce nożnej

Młodzieżówka LKS Pogoni Lwów wygrała w mistrzostwach obwodu lwowskiego w piłce nożnej

Mecz piłkarski lwowskiej drużyny piłkarskiej z klubem „Feniks-Stefano” z Podmonastyra, który odbył się w niedzielę 4 listopada, zakończył się wynikiem 5:0 na korzyść LKS Pogoń Lwów.

Dzięki tej wygranej lwowski „Pogoń” drugi raz z rzędu objął prowadzenie w młodzieżowej Premier lidze obwodu lwowskiego. Główny konkurent za „złoto” – piłkarski klub „Mikołajów” przegrywał trzy punkty lecz miał mecz w zapasie. Ale nawet w wypadku wygranej mikołajowcy już utracili możliwość zostania zwycięzcami. Młodzieżówka „Pogoni” ma przewagę względem przeprowadzonych meczy. Niestety dorosły skład „Pogoni” nie może pochwalić się tak dobrymi wynikami – oni są na 9 miejscu w tabeli.

Pogoń Lwów – najstarszy klub piłkarski zarówno Polski, jak i Ukrainy, założony w 1904 roku. Pod względem posiadanych tytułów i nagród jest trzecim po kijowskim „Dynamo” oraz donieckim „Shakhtar” na terenach Ukrainy.

Słowo Polskie na podstawie informacji Zaxid.net,  7 listopada 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code