Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Misja Olsztyn-Zaporoże

Misja Olsztyn-Zaporoże

Odbyła się kolejna 5 – dniowa akcja olsztyńskiego teamu wolontariuszy, działającego od początku agresji rosyjskiej na Ukrainę.

Konwój 5 samochodów dostawczych z przyczepami wiozący łącznie ponad 10 ton darów wyruszył z Olsztyna 15.06.2022 o godz. 18.30.

Zgrany team – Adam Giska, Asia Mieszczyńska, Mirek Grycuk, Rosslyn Szwec, Robin Szwec, Janusz Denert, Konrad Nowak i Jarek Pakosz rozpoczęli kolejną misję pomocową dla Zaporoża, Dnipra, Winnicy i Lwowa. Dary pozyzkane od Banku Żywności, Kościoła Zielonoświątkowego, Caritasu, Cerkwii, wielu Fundacji m.innymi “Dobro Czynić” oraz indywidualnych darczyńców, trafiły do szpitali, wojska i kościołów. W Winnicy jak zwykle z otwartym sercem przyjęli ich bracia Kapucyni, a w Dniprze i Lwowie gościny udzielili bracia z Pentecostal Church.

To już 10 wyprawa tego konwoju do Ukrainy, a trzecia do Zaporoża. Bliskość linii frontu w miastach docelowych jest ogromną mobilizacją i priorytetem wykonania zadania, gdyż wojsko, cywile i dzieci, szczególnie tam oczekują na dary przez nich przywiezione.

Z kolejną dużą misją, tym razem do Odessy I Mikołajowa, olsztyńska grupa wyruszy już w lipcu.

Więcej o olsztyńskim teamie i pomocy jaką niesie Ukrainie można usłyszeć w:

„Informacje” https://olsztyn.tvp.pl/1787280/informacje

https://radioolsztyn.pl/z-olsztyna-do-ukrainy-wyjechal-kolejny-konwoj-humanitarny/01637259

www.pomoc.twojaprzystan.pl

Rosslyn Szwec – dla „Słowa Polskiego”, 22 czerwca 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code