Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Miniturniej piłki nożnej poświęcony 138. rocznicy urodzin Marka Bezruczki w Równem

Miniturniej piłki nożnej poświęcony 138. rocznicy urodzin Marka Bezruczki w Równem

23 lipca 2021 roku w budynku Rady Miasta Równe odbyło się spotkanie mera Ołeksandra Tretiaka z szefem hufca harcerskiego „Wołyń” Aleksandra Radicy oraz o. Witalijem Porowczukiem, duchownym opiekunem Płastuńskiego Ośrodka nr 33 im. Samczuka w Równem.

Na początku spotkania Aleksander Radica wręczył Panu Ołeksandrowi Tretiakowi ciekawe książki o tematyce historycznej na tematy związane z historią polsko-ukraińską. Głównym celem spotkania było zorganizowanie i przeprowadzenie w październiku br. miniturnieju piłki nożnej, poświęconego 138. rocznicy urodzin generała Ukraińskiej Republiki Ludowej Marka Bezruczki.

Uzgodniono kwestie organizacyjne związane z tym miniturniejem, w tym przeprowadzenie wykładu w ukraińskim gimnazjum w Równem dla uczniów i nauczycieli poświęconego postaci generała Ukraińskiej Republiki Ludowej Marka Bezruczki oraz 101. rocznicy sojuszu zawartego przez Symona Petlury i Józefa Piłsudskiego. Na to wydarzenie zostaną zaproszeni wiele znanych osób.

W spotkaniu wzięła udział także pani Ołena Petriw – szef Wydziału Międzynarodowego RM Równe.

Spotkanie przebiegało w przyjaznej i ciepłej atmosferze. Będzie to pierwszy na Ukrainie miniturniej piłkarski poświęcony 138. rocznicy urodzin generała Ukraińskiej Republiki Ludowej Marka Bezruczki. Generał URL uznawany jest przez publicystów i historyków za symbol polsko-ukraińskiego braterstwa broni, zgody i wspólnej walki sąsiedzkich krajów z komunistycznym zagrożeniem.

Sergij Porowczuk, 27 lipca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *