Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ministrowie MSZ państw Trójkąta Lubelskiego podpisali dokument o wspieraniu członkostwa Ukrainy w UE i NATO

Ministrowie MSZ państw Trójkąta Lubelskiego podpisali dokument o wspieraniu członkostwa Ukrainy w UE i NATO

Fot. Interfax

Ministrowie spraw zagranicznych państw Trójkąta Lubelskiego – Ukrainy, Litwy i Polski podpisali trzy wspólne dokumenty, – powiedział szef MSZ Ukrainy Dmytro Kuleba podczas bezpośredniego połączenia z Litwy.

„Pierwszym dokumentem jest deklaracja wspólnego dziedzictwa historycznego i wspólnych wartości. Stwierdzamy w nim to, co łączy nasze kraje nie tylko w przeszłości, lecz również w przyszłości.

W przyszłości to z pewnością zjednoczona Europa. Zarówno Litwa, jak i Polska w tej deklaracji potwierdzają, że dołożą wszelkich starań, aby Ukraina stała się członkiem NATO i UE, wspierają Platformę Krymską, potępiają rosyjską agresję przeciwko naszemu państwu”, – powiedział Kuleba.

Drugi dokument to mapa drogowa rozwoju Trójkąta Lubelskiego, która obejmuje różne zagadnienia od gospodarki do przeciwdziałania zagrożeniom hybrydowym. Trzeci dokument to plan przeciwdziałań dezinformacji.

W dniach 7-8 lipca na Litwie odbyła się Międzynarodowa Konferencja na temat reform na Ukrainie.

Lidia Baranowska za: Europejska Prawda, 11 lipca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code