Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Minister Dworczyk: przekazywanie przez Polskę pomocy militarnej Ukrainie to inwestowanie w bezpieczeństwo Polski

Minister Dworczyk: przekazywanie przez Polskę pomocy militarnej Ukrainie to inwestowanie w bezpieczeństwo Polski

Fot. https://www.ukrinform.ua/rubric-uarazom/3516271-u-varsavi-vidkrilas-vistavka-znisenoi-rosijskoi-tehniki.html

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk wraz z zastępcą ministra obrony Ukrainy Hanną Maliar otworzył w Warszawie wystawę zniszczonego przez Ukrainę rosyjskiego sprzętu wojskowego.

Minister Michał Dworczyk podkreślił bohaterstwo i determinację ukraińskich żołnierzy i cywilów w obronie swojego państwa, a także Polski i całej Europy.

Wystawa, zaprezentowana na placu Zamkowym w Warszawie, składa się z wraków rosyjskiego sprzętu wojskowego zniszczonego w czasie wojny na Ukrainie.

Wystawa „Za wolność naszą i waszą” jest również planowana w kolejnych miejscach w Polsce i w Europie Zachodniej w celu uświadamiania o okrucieństwie wojny i sytuacji na Ukrainie.

Szef KPRM podkreślił również, że pokazane na wystawie wraki obalają mit o rosyjskiej armii. „Odwaga, determinacja i profesjonalizm – to elementy które pozwolą Ukraińcom pokonać rosyjskiego agresora” – zaznaczył Michał Dworczyk.

Polska plasuje się na drugim miejscu na świecie i pierwszym w Europie, jeśli chodzi o wartość pomocy wojskowej dla Ukrainy. Pod koniec czerwca jej łączna pula opiewa na 1,8 miliardów Euro.

Słowo Polskie za: KPRM RP, fot. Ukrinform, 29 czerwca 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code