Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Minister Ciechanowski i ambasador RP w Mołdawii Michalski odwiedzili polski cmentarz w Jampolu

Minister Ciechanowski i ambasador RP w Mołdawii Michalski odwiedzili polski cmentarz w Jampolu

Zobaczyć efekty pracy młodzieży ze Śląska na jampolskim cmentarzu a wcześniej i członków jednej z winnickich polskich organizacji społecznych, 20 sierpnia 2013 roku przyjechał polski minister Jan Stanisław Ciechanowski – Kierownik Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w towarzystwie ambasadora RP w Mołdawii Artura Michalskiego.

Na terenie Winnickiego Okręgu Konsularnego zostali oni powitani przez Edytę Niedźwiedzką, konsul KG RP w Winnicy, która oprowadziła gości po słynnej nekropolii. Pokazała im także  nagrobek znanego polskiego wiolonczelisty Konstantego Korwina Sarneckiego. Delegacja Urzędu ds Kombatantów bardzo pozytywnie oceniła album, wydany z inicjatywy KG RP w Winnicy „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”, który zawiera pierwszą część skatalogowanych polskich cmentarzy w Winnickim Okręgu Konsularnym.

Polski cmentarz w Jampolu znajduje się w malowniczej okolicy nad Dniestrem, niedaleko przeprawy promowej Cosauti-Jampol, pełniącej jednocześnie rolę przejścia granicznego pomiędzy Mołdawią a Ukrainą.

Jerzy Wójcicki – na podstawie informacji KG RP w Winnicy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *