Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Mikołajkowe prezenty w Łucku

Mikołajkowe prezenty w Łucku

W przededniu mikołajek Konsul Generalny RP w Łucku Wiesław Mazur przekazał nowe pomoce dydaktyczne do nauki języka polskiego, które trafiły do Towarzystwa Kultury Polskiej im. T. Kościuszki w Łucku.

W Gimnazjum nr 4 im. M. Lewickiego Pani Nina Poremska  – prezes organizacji wraz z Piotrem Kowalikiem nauczycielem skierowanym do Łucka przez ORPEG odebrali nowoczesną tablicę multimedialną, dzięki której nauka języka polskiego stanie się dla dzieci łatwiejsza i ciekawsza.
Konsula Generalnego RP w Łucku oraz gości uroczystości przywitał dyrektor Gimnazjum Oleksandr Myszkowec.

Pani Nina Poremska, podziękowała dyrektorowi szkoły za dotychczasową znakomitą współpracę z Towarzystwem oraz wyraziła również wdzięczność Konsulowi Generalnemu RP w Łucku za przekazanie tak nowoczesnego wyposażenia.

Konsul Generalny RP Wiesław Mazur wyraził przekonanie, że tablica dobrze będzie służyła zarówno uczniom, jak i nauczycielom oraz zadowolenie, iż tak duża liczba dzieci uczęszcza na lekcje języka polskiego. Podziękował także nauczycielom za ich codzienną pracę.

Na zakończenie uczniowie otrzymali mikołajkowe prezenty oraz zaprezentowali wszystkim zebranym wiersze związane z mikołajkami.

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Łucku, fot. Piotr Kowalik,14 grudnia 2018 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *