Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Mikołajki w Sławuckim ZPU

Mikołajki w Sławuckim ZPU

W ostatnich przed feriami zimowymi dniach, w najbardziej ulubiony przez sławuckie dzieci czasie, chociaż nie tylko przez dzieci, do Szkoły Sobotniej, która znajduje się pod patronatem Fundacji Wolność i Demokracja, przy Związku Polaków, Oddział w Sławucie przychodził Święty Mikołaj.

Te święta są zawsze bardo oczekiwane i dlatego zawsze są obchodzone w bardzo ciepłej i rodzinnej atmosferze. Ten rok nie został wyjątkiem. Nasze święto było bardzo ciekawe dla dzieci w każdym wieku.

Grupy dzieci średniego i starszego wieku w tym roku po raz pierwszy wzięły udział w projekcie wymiany listów między dziećmi w Polsce i na świecie pt. „Dzieci Listy Piszą!”. W pięknie ubranej klasie, razem ze Świętym Mikołajem i przy świątecznie ustrojonej choince uczniowie pisali listy do polskich dzieci z Kielc.

Nie zważając na współczesne społeczeństwo informacyjne, możliwość korzystania się z różnego rodzaju sieci społecznościowych, komunikatorów internetowych, które ma wprawie już każde dziecko w wieku szkolnym w swoim gadżecie, sławucka młodzież szkolna z wielkim zainteresowaniem pisały listy na zwykłej kartce papieru.

Z wielkim zaangażowaniem wzięły się one do udziału w pierwszym etapie tego projektu, pisząc w tych listach informację o sobie, życząc wesołych i pogodnych świąt, opowiadając o tradycjach świątecznych w swoich rodzinach. No i cóż, jesteśmy wszyscy teraz w bardzo przyjemnym oczekiwaniu odpowiedzi od polskich dzieci! I może ten projekt stanie dla każdego z uczestników początkiem wielkiej przyjaźni.

Oczywiście, najbardziej przyjęmną częścią było otrzymywanie prezentów przez dzieciaczków w wieku do 13 lat, za które kolejny rok z całego serca dziękujemy Konsulatowi Generalnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy.

Każde dziecko przygotowywało prezent Świętemu Mikołajowi: ktoś wyhaftował piękny szalik, ktoś zagrał piękną melodię na fortepianie czy opowiadał wierszyk.

Pochwalimy się, że w tym roku, Święty Mikołaj, który przychodzi do nas i do naszej Szkoły przyszedł w nowym, bardzo pięknym stroju. Nareszcie mamy najprawdziwszego i najlepszego Mikołaja!

Bardzo miłym zakończeniem świętowania dla maluchów było wspólna i rodzinna biesiada przy herbacie ze słodyczami z mikołajkowych prezentów i tych, które przygotowały mamusie dla swoich dzieciaczków.

Jak zawsze, święto udało się! Dziękujemy jeszcze raz za to Konsulatowi Generalnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy, Fundacji Wolność i Demokracja, zaangażowanym w życie naszej Szkoły rodzicom, każdemu uczestniczącemu dziecku, Pani Prezes ZPU, Oddział w Sławucie Julii Opanasiuk, naszym nauczycielkom Margarycie Giżyckiej i Larysie Cybuli.

I składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia! Życzymy zdrowia, szczęścia, pogodnych świąt w rodzinnym gronie, miłości w każdym sercu i pokoju!

Larysa Cybula, ZPU, Oddiał w Sławucie, 24 grudnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code