Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Mikołajki dla najmłodszych!

Mikołajki dla najmłodszych!

Wszyscy powoli przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia i świętowania Sylwestra. W miastach i na ulicy, w domu wszystko nam przypomina, że za kilka dni będziemy świętować jedno z największych świąt religijnych – Święto Bożego Narodzenia.

Z tej okazji w piątek 21 grudnia 2018 roku dla dzieci z przedszkola „Wesełka” Studencki Klub Polski zorganizował święto wigilijne, a zarazem spotkanie ze Świętym Mikołajem.
Przed południem, dzieci przyjechały razem z wychowawcami na Majdan Sergija Korolowa w Żytomierzu, przed główną choinkę miasta. Przy „Stoisku Wigilijnym” na dzieci już czekał Święty Mikołaj z prezentami. Starsze dzieci z ciekawością zapatrywały się w jego stronę, a młodsi – z wielkim zdziwieniem, bo jeszcze się nie udawało im spotkać się z nim, ponieważ cały czas przychodził w nocy. Święty Mikołaj przyszedł nie sam, ale z symbolem Nowego Roku – świnką!

Dzieciaki bardzo chciały powitać Świętego Mikołaja: śpiewały polskie piosenki, tańczyły, recytowały wiersze, a nawet prezentowały mu przygotowaną przez nich na zajęciach języka polskiego rękawiczkę z wizerunkami symboli Polski. Święty Mikołaj był bardzo zadowolony dzieciakami, ich umiejętnościami, staraniem i, rzeczywiście z otrzymanego prezentu.

Powiedział, że skoro wszystkie dzieci w ciągu roku dobrze się zachowywały, to przygotował on dla nich dużo różnych prezentów: słodycze, gry i upominki. Każde z dzieci dostało piękny prezent od samego Mikołaja!

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Świętemu Mikołajowi, że chociaż i ma on dużo obowiązków, ale odwiedził naszych dzieciaków. Dziękujemy Konsulatu Generalnemu RP w Winnicy za przygotowanie i przekazanie prezentów dla dzieci: słodycze oraz gier pod tytułem „Gwiazdka”.

Projekt jest realizowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Mgr Walentyna Jusupowa, prezes Studenckiego Klubu Polskiego w Żytomierzu, 23 grudnia 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code