Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Ostatnie dni kiedy można wwieźć samochód na Ukrainę w trybie bezcłowym. Kolejki na granicy przerażają

Ostatnie dni kiedy można wwieźć samochód na Ukrainę w trybie bezcłowym. Kolejki na granicy przerażają

W poniedziałek 1 lipca kończy się ulgowy okres dla Ukraińców sprowadzających samochód z zagranicy. Po kilku miesiącach rząd postanowił przywrócić cło w celu zwiększenia dochodów do państwowego budżetu.

W związku z tym na przejściach granicznych utworzyły się ogromne kolejki. W niedzielę 26 czerwca rozciągały się one na niektórych przejściach nawet na 35 kilometrów.

Najtrudniejsza sytuacja była przed przejściem granicznym w Medyce. Samochody na „czerwonych” tablicach stały nawet przed Sanem z kierunku Żurawicy. A w szczytowych momentach nawet tuż za Żurawicą.

Biorąc do uwagi to, że łączny czas przejazdu przez granicę dla tych którzy stoją najdalej przeciągnie się do kilku dni, można prognozować, że nie zdążą oni przewieźć samochód przed 1 lipca i będą musieli zapłacić kilka tysięcy Euro dodatkowo. Kierowcy stojący po kilka dób w kolejce są wycieńczeni długą podróżą.

Słowo Polskie, mw, fot. Redakcja, 27 czerwca 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code