Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Mieszkańcy Medyki zebrali ponad 120 kg wosku na świece dla ukraińskich żołnierzy

Mieszkańcy Medyki zebrali ponad 120 kg wosku na świece dla ukraińskich żołnierzy

Fot. zycie.pl

W polskiej Medyce odbyła się zbiórka materiałów na świece okopowe, które walczącym na froncie Ukraińcom pomagają przetrwać w ekstremalnie trudnych warunkach.

Inicjatywa spotkała się z pięknym odzewem mieszkańców. Ponad 120 kg zebranego wosku, resztek świec i zniczy oraz parafiny nie pójdzie na marne. Do akcji, która była odpowiedzią gminy na apel dyrektora Towarzystwa „Olycz” Pana Iwanowa z siedzibą w Ukrainie, przyłączyły się szkoły podstawowe w Medyce, Lesznie, Siedliskach i Torkach, świetlice w Torkach i Lesznie, medyckie Gminne Centrum Kultury, a przede wszystkim indywidualni mieszkańcy.

Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania.

Ponad 120 kg zebranego wosku, resztek świec i zniczy wykorzystanych zostanie przez Towarzystwo „Olycz”, które na zasadach wolontariatu współpracuje z jednym z punktów dla uchodźców w Przemyślu w kwestii przygotowania okopowych świec. Jedyne, czego im brakowało, to właśnie materiały do ich produkcji.

Sergij Porowczuk za: zycie.pl, 16 marca 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *