Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Mieszkańcy Starokonstantynowa uszanowali pamięć Jana Pawła II

Mieszkańcy Starokonstantynowa uszanowali pamięć Jana Pawła II

“Niech Bóg błogosławi ciebie – drogi ukraiński narodzie i niech ma w opiece
twoją ulubioną Ojczyznę” – JPII, 21.06.2001 roku, Kijów

Te szczere słowa Wielkiego Polaka znaleźli się na pamiętnej tablicy na cześć Jana Pawła II w kościele Św. Jana Chrzciciela w Starokonstantynowie.

Tablica powstała dzięki inicjatywie miejscowych mieszkańców oraz z okazji Dni Jana Pawła II.

Uroczystą Mszę z okazji otwarcia oraz poświęcenia tablicy celebrował biskup Kamieniec-Podolskiej archidiecezji – Leon Dubrawski. Towarzyszyły mu księża diecezjalni oraz bracia Kapucyni OFM, którzy już od 15 lat pełnią pasterską posługę w zabytkowym Starokonstantynowie.

Na Mszy był obecny konsul generalny KG RP w Winnicy Krzysztof Świderek oraz burmistrz Starokonstantynowa Mykoła Melnyczuk. Ostatni podkreślił rosnącą współpracę pomiędzy samorządem miasta a katolicką parafią, nie zapominając o niestrudzonym Papieżu, którzy przez całe życie walczył o pokój oraz prowadził Ewangelizację na całym świecie – w tym i na Ukrainie…

Młodzieżowy chór parafii starokonstantynowskiej (dyrygent brat Sergiusz) oraz miejscowego stowarzyszenia polonijnego Anieli Kurmańskiej wykonał ulubioną pieśń Karola Wojtyły – Barkę oraz inne utwory w polskim języku a nawet i na łacinie.

Franciszek Miciński

{morfeo 199}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code