Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Międzynarodowi partnerzy jednoczą się by pomóc miastu Dubno

Międzynarodowi partnerzy jednoczą się by pomóc miastu Dubno

Fot. RM Dubno

W ten weekend Mer Dubno Wasyl Antonyuk i jego delegacja złożyli oficjalną wizytę w mieście Czerwionka-Leszczyny, które jest miastem partnerskim Dubna.

Na zaproszenie burmistrza Wiesława Janiszewskiego przedstawiciele Dubna wzięli udział w obchodach ważnego lokalnego święta – Dnia Górnika. Ponieważ ten region to górnictwo i ten przemysł jest priorytetem w gospodarce miasta. Urzędnicy z Ukrainy także zapoznali się z pracą przedsiębiorstw branżowych. Mer Dubno Wasyl Antoniuk po raz kolejny podziękował władzom i mieszkańcom miasta partnerskiego w Polsceza potężne wsparcie i pomoc społeczności Dubieńskiej hromady w tym trudnym czasie.

Podczas spotkania podjęto wspólny apel przywódców miast Jekabpils (Łotwa), Czerwonka-Leszczyny i Dubna do burmistrza partnerskiego miasta Bad Sachsa (Niemcy) z prośbą o pomoc dla mieszkańców Dubna w zaopatrzeniu w agregaty prądotwórcze do ogrzewania i zaopatrzenia w wodę budynków mieszkalnych wielorodzinnych, domów prywatnych oraz budowli ochronnych (schronisk).

Ponadto przeprowadzono szereg negocjacji na szczeblu władz miejskich w celu pogłębienia partnerskich relacji oraz omówiono możliwości dalszej współpracy.

Sergij Porowczuk za: Rada Miasta Dubna, 13 grudnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code